Refinancovat půjčky je v kurzu

Mnoho bankovních institucí zaznamenalo zvýšený zájem o refinancování půjček. Důvod je prostý, aktuální úrokové sazby úvěrů jsou nyní výrazně nižší než před několika lety. Převedení stávající půjčky k novému poskytovateli znamená pro klienty získání lepší úrokové sazby.

Proces refinancování není nic složitého, stačí se domluvit u nového poskytovatele a ten vyřídí vše za vás, pohodlně a rychle. Dojde ke splacení původního úvěru a nově tak budete splácet jiné bance za lepších podmínek.

Výhody refinancování

Převedení stávajících úvěrů k nové bance skýtá určité výhody. Některé banky připravily, ve snaze o získání nových klientů, různé akce např. na bezplatné snížení či zvýšení měsíční splátky. U jiné banky zase můžete získat převedením, nejen úvěru ale také kreditní karty či kontokorentu, možnost navýšení vypůjčené částky navíc bez placení zbytečných poplatků spojených s vedením půjčky.

Refinancování pomáhá růstu úvěrů

Podle statistik dochází ke každoročnímu nárůstu zájmu o spotřebitelské úvěry a to díky i refinancování, které jsou do těchto statistik zahrnuty. Místo několika splátek v různých výškách a s různými termíny splatnosti, splácí klient díky refinancování pouze jednu. Díky tomu, že jsou úrokové sazby nižší, může klient ušetřit až několik tisíc korun ročně.

Podmínky refinancování

K tomu, aby jste mohli převést svojí stávající půjčku ihned k novému subjektu budete potřebovat doložit váš příjem a prokázat svou bezproblémovou platební morálku. V nové bance se musíte prokázat dvěma průkazy totožnosti. V první řadě určitě občanským průkazem a ruhým dokladem může být například cestovní pas nebo rodným list. Další důležitou povinností jsou veškeré dokumenty včetně smlouvy stávající půjčky. Pak už záleží na bance, jaké bude mít podmínky schválení a jak posoudí vaši žádost. V případě, že nemáte problémy se splácením je šance na schválení téměř stoprocentní. Problémy se schválením budou mít lidé, kteří nespláceli včas nebo na ně byla uvalena exekuce. Problém můžete mít si s refinancováním nebankovních půjček, některé společnosti takové úvěry nerefinancují.

Rozdíl mezi refinancováním a konsolidací

Obě tyto varianty fungují podobně, kdy dochází k převádění stávajícího závazku do nové banky za výhodnějších podmínek. Rozdíl je pouze v tom, že u refinancování převádíte jen jednu půjčku, kdežto u konsolidace slučujete několik půjček, jakými může být i kontokorent anebo kreditní karta.


26.11.2017
WWW.PUJCKA-BEZ-DOLOZENI.CZ, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959


Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Na tomto webu se mohou vyskytovat neaktuální informace, na akutualizaci pracujeme
Toto je pouze informační web. Neposkytujeme půjčky.